CAMİLERİMİZE GÖRSEL ZENGİNLİK SUNAN ÇELİK MİNARELER

CAMİLERİMİZE GÖRSEL ZENGİNLİK SUNAN ÇELİK MİNARELER

Günümüzde artık cami inşaatlarında görsel seçeneklerinin fazla olması ve depreme karşı dayanıklılığı nedeniyle çelik minare modelleri tercih ediliyor. Çelik minareler depreme karşı dayanıklılığı, hızlı montaj kabiliyetine sahip olması, uzun yıllar bakım gerektirmemesi, görsel çeşitlilik olarak fazlaca seçeneğe sahip olması, maliyet olarak da betonarme yapıya göre daha ekonomik olduğundan camilerin restorasyonunda çelik minare tercih edilmektedir.

Çelik minare üretiminde fark yaratan firmalar tercihe göre farklı seçenekleri müşterilerine sunmaktadırlar. Bugün ülkemizde çelik minare üretimi oldukça yaygınlaşmıştır. Çelik minare kullanımı da her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Çelik minare kullanılan camilerde ki din görevlilerinin memnuniyeti de bu yaygınlaşmanın önünü açıyor.

Ülkemizde çelik minare üreten firmalarımız dünyanın dört bir yanında inşaatı devam eden camiler için çelik minare üretimi yaparak, ülke ekonomimize de ciddi katkı sağlamaktadırlar. Çelik minare de dünyanın tercihi Türkiye olurken bu durum ülkemizde çelik minare kullanımının yaygınlaşmasına da öncülük ediyor.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ;